Katılımcılar www.streetdancecarnival.com adresinde doldurdukları başvuru formu ile yarışmaya katılmaya hak kazanırlar.
Başvuru formuna TC kimlik numaralarını yazmak zorunludur.

Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı "SHOW ZONE" etkinliğinin yarışmaya katılım bireysel değildir. Yarışma grupları en az 2 en fazla 8 kişiden oluşabilir.

Yarışmaya maksimum 1 dakikalık video ile son başvuru tarihi 29 OCAK 2017'dir. Başvuru videosu yarışmada yapılacak olan koreografiyle aynı olmak zorunda değildir.

Ön elemeyi geçen gruplar 1 ŞUBAT 2017 tarihinde açıklanacaktır.
Ön elemeye katılmak için her grup, online başvuru formunu doldurduktan sonra internete yükledikleri maksimum 1 dakikalık video linklerini info@streetdancecarnival.com adresine göndererek ön elemeye katılmaya hak kazanırlar.

Yarışmada yaş sınırı yoktur. 18 yaş altı yarışmacılar veli izin yazısı ile yarışmaya katılabilirler.

Etkinliğe giriş ücretsizdir.

Jüri tarafından düzenlenecek olan dans atölyeleri ücretlidir.

Yarışmaya katılacak tüm finalistlerin yarışma günü provaya gelmesi gerekmektedir.

Finale kalmaya hak kazananlar;

Finale katılmaya hak kazanan grupların juri karşısında canlı olarak yapacağı şovları 5 dakikayı geçmemelidir.

Koreografiler street dans tarzlarından oluşmak zorundadır. (Hiphop, house, popping, locking, wacking, street jazz, dancehall, krumping, bboying, vs.)

Jüri değerlendirmesinde dikkate alınacak kriterler; koreografi, dans türü, müzikalite, sunum, kostüm, yaratıcılık ve dansçıların birbirleriyle uyumudur.

Koreografilerde şiddet içeren unsurlar, yanıcı ve yakıcı madde, konfeti vs. kullanılması yasaktır.

Organizasyon, sanal platformda meydana gelebilecek her türlü bağlantı kopukluğu veya iletişim aksaklıklarından yahut bunlar nedeni ile doğmuş ve/veya doğacak zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Katılımcılar etkinlik sırasında çekilecek fotoğraf ve video görüntülerinin tanıtım amacıyla "İstanbul Street Dans Karnavalı" tarafından kullanılmasına izin verirler.

Tertip komitesi, zorunlu hallerde program akışında her türlü değişikliği yapabilme hakkını saklı tutar.

Birinci olacak grup, çeşitli ödüllerin yanı sıra, 2017 senesinde 8. gerçekleşecek olan Uluslararası İstanbul Street Dans Karnavalı'nda performans sergilemeye hak kazanacaktır.

Geri dön