Son dönem genç sinemacı ve koreograflarımızdan olan Duygu Etikan, Istanbul Street Dans Karnavalı'nın yaratıcısı ve koordinatörüdür.

 
 
 

2006 yılında burslu olarak okuduğu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdi.

2010 senesi'nde, Amerika'da çektiği, koreograf ve dansçıları anlatan belgesel "Under the Spotlight"ın New York'tan sonra, Roma Uluslararası Film Festivali, Hollanda Cinedance Film Festivali, Istanbul Uluslararası Film Festivali gibi birçok önemli festivalde yer aldı.

Dans eğitimine Türkiye'den sonra Viyana Impulstanz Dans Festivali'nde ve 2006/2007 yıllarında tam zamanlı öğrenci olarak New York Broadway Dance Centre'da devam etti. Oradaki başarılı çalışmaları sonucu yüzlerce öğrencinin arasından 'En İyi Yabancı Öğrenci' seçildi.

     
Türkiye'ye döndükten sonra, 2007 Nike Dans Kapışması'nda İstanbul birincisi oldu ve dünyaca ünlü koreografların dans derslerine katıldı.
     

2009 senesinde ilk Türk dansçı olarak Çek Cumhuriyeti'nde SDK Europe Dance Kemp'e ve Paris Centre de Danse du Marais ve Harmonic Dance Studio, Peridance New York, Paris Juste Debout stüdyolarındaki dans programlarına katıldı. Yurt içi ve yurt dışında önemli birçok dans organizasyonunda yer aldı ve dans dersleri verdi.

2012 senesinde Hollanda'nın önde gelen farklı sanat kuruluşlarıyla yapılan Made in Turkey ve XPATS dans projelerinde sanat yönetmeni ve koreograf olarak yer aldı.

Halen İstanbul'da film ve dans çalışmalarını sürdürmektedir.