Karnavalın Kurucusu &
Genel Koordinatörü
Duygu Etikan

2014 senesinde 6. düzenlenen "İstanbul Street Dans Karnavalı" ile dansın sunduğu özgürlükçü atmosfer altında bir kez daha "dans severlerin" bir araya getirilmesi başarıldı.
 
 
 
Karnaval'ın misyonu, street dans'ın gelişmesine katkıda bulunarak, profesyonel ve amatör dansçı, koreograf, müzisyen, DJ ve en önemlisi street dans severlerin yeteneklerini sergileyecekleri, bilgilerini paylaşacakları, yarışacakları, öğretecekleri ve öğrenecekleri bir ortam yaratmaktır.
     
     

İstanbul Street Dans Karnavalı
"SHOW ZONE" için geri sayım başladı!
13 ARALIK 2015

     

Bu sene İstanbul Street Dans Karnavalı bünyesinde ilk kez düzenlenecek olan "SHOW ZONE" etkinliği; genç koreograflara, profesyonel ve amatör dansçılara yeteneklerini sergileyecekleri, bilgilerini paylaşacakları, yarışacakları, öğretecekleri ve öğrenecekleri bir ortam yaratmayı hedeflemektedir.

Altı senedir aralıksız devam eden, uluslararası platformda ülkemizi tanıtmada önemli bir görev üstlenen İstanbul Street Dans Karnavalı'nın yeni etkinliği, Zorlu Performans Sanatları Merkezi desteğiyle ve ev sahipliğinde Şehir Sahnesi, Meydan Fuaye alanında yapılacaktır.

Jüri masasında her sene olduğu gibi uluslararası alanda tanınmış dansçılar yer alacaklar. Aydan Uysal (Türkiye), Fatou Tera (Fransa), Martin Ferretti (İsveç), Roxy Menzies (Kanada), Sir Ledgen (Amerika).
Bu jüri üyeleri aynı zamanda amatör ve profesyonel tüm dans severler için dans atölyeleri düzenleyecekler.

Bu organizasyon yurt içi ve dışında isim yapmış ünlü dansçılar tarafından büyük beğeni ile karşılanmakta, uluslararası platformda ülkemizi tanıtmada önemli bir görev üstlenmektedir. Karnaval gerek basında gerekse sosyal medyada binlerce takipçi sayısına ulaşmıştır.